Сульфат магнію для яких рослин

Зміст:

Сульфат магнію як добриво: інструкція по застосуванню, поради

Цінність сульфату магнію при вирощуванні різних культур. Правила внесення мінеральної підгодівлі з інструкцією по застосуванню. Використання добрива на різних видах грунтів.

Як людині потрібні вітаміни і повноцінне харчування, так і рослинам потрібно підживлення. Раніше я не розбиралася і не розуміла важливості внесення мінеральних добрив. Для мене магній сірчанокислий був невідомою речовиною, але до певного часу.

Я стала помічати, що мої квіти відстають у розвитку, відрізняються меншим утворенням квітконосів, взимку підмерзають. Проблему вдалося вирішити внесенням магнезії. Вона підвищила імунний захист зелених підопічних, але про всі переваги цінної солі сірчаної кислоти по порядку.

Цінність сульфату магнію для рослин

Мінеральне добриво через коріння надходить до різних частин рослин. В ньому 13% сірки і 16% магнію. Шляхом засвоєння SO4 і Mg рослини отримують потрібні мікроелементи для розвитку.

  • Звідси поліпшення смаку плодів.
  • Підвищення стійкості до морозів для багаторічних рослин, у тому числі фруктових дерев.
  • Озимі швидше сходять і дають підвищену врожайність.

Секрет такого чудодійного впливу в складних реакціях фотосинтезу. Якщо ми трішечки відкриємо завісу над хімічними процесами, побачимо, що магній в складі хлорофілу.

У клітці відіграє істотну роль. Під впливом сонячних променів відбувається вироблення хлорофілу, а той, у свою чергу, перетворює поживні речовини в цукор і крохмаль. Тому при відсутності мікроелемента в грунті з’являються жовті листя.

Сірка – також важливий елемент. Недолік цього мікроелемента виявляється слабкою забарвленням молодих листків. Для порівняння нестача азоту помітна з блідо-зеленим листям, але вже сформованим.

А також сульфат магнію допомагає засвоєнню фосфору і кальцію. У розвитку кореневої системи роль підживлення велика. Вміст в овочах і фруктах вітаміну С, відомого як аскорбінова кислота, залежить від застосування мінерального добрива.

  • Внесення його в грунт поліпшується смак овочевих культур: помідорів, картоплі, огірків, перцю та баклажанів.
  • Крім представників родини Пасльонових, відчувають приплив сил бобові культури, рослини підродини Цибулевих: часник і цибулю, а також капуста та буряк.
  • Буде ароматною і солодкої полуниці з суницею, смачними плоди ягідних чагарників, фруктових дерев.

Купити мінеральну підгодівлю можна в будь-якому магазині для садівників. Випускається розфасованим в пакетику по 20 грам, а також в мішках по 0,5 кг.

Для садівників рекомендую відео від дачника, який ділиться досвідом застосування мінерального добрива на присадибній ділянці в центральній смузі Росії:

Як вносити добриво сульфат магнію: інструкція

Актуальність сульфату магнію зростає, після того, як було спростовано міф про його другорядність. Це добриво не менш важливо, ніж фосфорне. При цьому, загальна кількість магнію в сухій масі рослин, становить всього 0, 07%.

Чому сульфат магнію такий важливий?

Магній відіграє важливу роль в асиміляційних процесах харчування різних видів рослин. Він є структурним компонентом клітин. Щоб розуміти, наскільки важливий сульфат магнію, досить врахувати його роль у фотосинтезі: це центральний атом пігменту хлорофілу. Він здатний акумулювати сонячну енергію і переводити її в енергію хімічних зв’язків, а також молекулярних білків, вуглеводів і жирів, виконуючи при цьому основну функцію в процесі біохімічних реакцій. Елемент бере участь в біосинтезі білка.

Mg2 + катіони здатні зв’язувати і структурувати білок в клубочки, що і забезпечує створення стійкої конфігурації. Так як сульфат магнію — це структурний компонент, то він присутній в рослині на всьому протязі його життєвого циклу.

Застосування цього добрива здатне підтримувати оптимальний рівень амінокислот і поліпшити зростання культур.

Як і кальцій, магній міститься в складі пектинів клітинних оболонок. Магній надає позитивний вплив на засвоєння різних елементів, в тому числі і фосфору, а також допомагає з його транспортуванням. Попутно магній акумулюється в Фітин.

Якщо сульфату магнію недостатньо, то стебла рослини будуть слабкі, а сама рослина стане вразливим перед грибковими ураженнями. Також варто відзначити цікаву особливість іонів магнію: вони здатні мігрувати від старіючих органів до молодих.

У процесі сільськогосподарської експлуатації грунту, з плином часу, частина корисних мікроелементів вимивається і, як підсумок, рослини не отримують необхідного харчування, хворіють, гинуть або виробляють убогий урожай. Запобігти таким негативні наслідки можна, якщо своєчасно і правильно вносити добрива.

Важлива роль сульфату магнію в житті рослинних культур

У клітинах хлорофілу процентний вміст магнію істотно коливається і цей показник може досягати до значення 2, 7. Фотосинтез просто не може здійснюватися без цього мікроелемента. Додатково бере участь в мітозі.

Магній здатний прискорити процес перетворення кератину в нуклеотид АТФ. Саме цей нуклеотид акумулює і розподіляє енергію по клітинам. Також магній впливає на засвоєння таких важливих мікроелементів, як:

Завдяки цьому елементу виробляється крохмаль, ефірні масла і цукру. Це позитивно впливає на смакові якості плодів. Якщо рослина декоративне, то магній забезпечує більш пишне цвітіння. Також магній бере участь в синтезі вітаміну C.

Завдяки міграції магнію в найбільш важливі точки рослини, він здатний покращувати якість плодів і здоров’я рослини в цілому. Магній акумулюється в насінні, що підвищує схожість при подальшій посадці.

Як зрозуміти, що рослина відчуває дефіцит магнію?

Якщо уважно спостерігати за ростом рослини, то дефіцит цього мікроелемента визначити не складно. При нестачі магнію, рослина повільно розвивається. Це виражається в зовнішніх ознаках:

  • опале листя;
  • знебарвлені плями на листі;
  • уповільнення росту рослини;
  • світле забарвлення нижнього листя;
  • скручування листя;
  • зміна забарвлення листя на фіолетову, червону;
  • зменшення розмірів плодів;
  • наявність грибкових уражень.

Якщо хоча б одна з ознак має місце, то необхідно терміново вживати заходів, в іншому випадку рослина може загинути.

Властивості і склад добрива сульфату магнію

Добриво містить в своєму складі два основних компоненти — це магній і сірка. Як було сказано вище, без магнію фотосинтез неможливий, але не менш важливу роль відіграє і сірка. Без сірки рослина не здатна поглинати азот. Без азоту знижується ефективність застосування азотних добрив. При нестачі сірки сповільнюється процес дозрівання плодів, прожилки листя стають світлішими і стебла коротшають.

Сульфат магнію — це не однокомпонентне, а комплексне добриво. Його застосування позитивно позначається на врожайності і зовнішній вигляд рослин.

Використовуючи сульфат магнію, ви можете не переживати про можливу передозуванні: рослина візьме рівно стільки, скільки йому необхідно. При цьому, що залишився добриво, яке виявилося не затребуване рослиною, не утворює солей, а значить якість грунту не псується.

Добриво крім свого основного назви сульфат-магнію, має ще й такими:

  • кізерит;
  • епсоліт;
  • сірчанокислотний магній;
  • гірка сіль;
  • англійська сіль.

Склад включає в себе, як правило, 17% магнію і 13% сірки. Пропорції залежать від виробника і можуть відрізняться як в більшу, так і в меншу сторони.

В якому вигляді відпускається добриво сульфат магнію?

Зовнішній вигляд добрива такий: невеликі кристали білого або сірого кольору. Ці кристали дуже добре розчиняються у воді, не залишають осаду. Щоб прискорити реакцію, рекомендується використовувати воду температурою від 20 градусів Цельсія. Добриво не вимагає якихось спеціальних заходів при транспортуванні, що не схильне до потрапляння УФ-променів.

Як сульфат магній взаємодіє з іншими добривами?

Найкращим чином англійська сіль взаємодіє з азотними і фосфорними видами добрив. При цьому, потрібно мати на увазі, що надлишок магнію може перешкодити засвоєнню калію.

У той же час, якщо грунт перенасичена азотом, кальцієм і калієм, то це може негативно відіб’ється на здатності рослини засвоювати магній. Важливо грамотно дозувати різних типи добрив, щоб досягти потрібного балансу.

Як вноситься гірка сіль?

При основний підгодівлі рослин, сірчанокислотний магній вносять, як правило, ранньою весною. Оптимальним часом вважається березень і квітень. Для цього гранули добрива рівномірним шаром розподіляються по ділянці і вже після цього землю ретельно перекопують. При цьому можна використовувати добриво і в осінню, низькі температури не впливають на сульфат магнію.

При поливі, важливо врахувати, що найкращим чином кристали добрива розчиняються у воді температурою понад 20 градусів Цельсія. Якщо використовувати більш прохолодну воду, то сповільниться процес розчинення.

Вологість грунту не грає істотного значення при внесенні добрива, але рекомендується відразу полити грунт після внесення добрива, в іншому випадку воно просто не розчиниться і буде лежати на землі, не приносячи ніякої користі рослинам. Для економії води і при великих площах родючих грунтів, рекомендується вносити добриво спираючись на дані метеослужби: перед початком дощу.

Коли ви будете висаджувати багаторічні рослини на їх постійне місце або ж проводити посадку розсади, сульфат магнію потрібно внести в лунку. Найкраще відразу ж змішати сульфат магнію з азотовмісними компонентами.

Испльзовать підгодівлю містить сульфат магнію можна при кореневому і позакореневому способі. Звичайно, технологія нанесення в обох випадках буде відрізнятися.

Внесення англійської солі прикореневим способом

Вносити сульфат магнію при такому способі підгодівлі необхідно разом з азотовмісними складами. Якщо ви робите підгодівлю озимих, то найкраще це робити на мерзло-талому грунті. Що стосується інших типів культур, то наносити добриво оптимально використовуючи розпилювач, але за умови обов’язкового змішування з грунтом. При цьому, дізнатися норму на внесення добрива можна, ознайомившись з характеристиками самого рослини. Норма індивідуальна. Також важливо враховувати і тип ґрунту. Приблизний розрахунок слід робити виходячи з таких даних: від 6 до 12 кг / га.

Якщо використовується спосіб рідкої прикореневого підживлення, то необхідну масу гіркою солі попередньо потрібно розчинити у воді, температура якої не нижче 25 градусів за Цельсієм. Отриманим розчином потрібно рівномірно полити ділянку.

Внесення англійської солі позакореневого способом

Магній здатний добре засвоюватися і листям. Це відмінний спосіб швидко заповнити недолік речовини. Позакореневе підживлення дає результат набагато швидше, ніж кореневий. Найбільшу актуальність такої метод отримав в період посухи і при активному нарощуванні листя.

Позакореневе підживлення повинно проводитися за певних умов, щоб результат був максимально успішним. Наносити добриво потрібно на світанку або ввечері, погода повинна бажана похмура. Якщо дме сильний вітер, яскраво світить сонце, то рекомендується відкласти підгодівлю до настання більш сприятливих умов.

Як сульфат магнію впливає на грунту?

Застосовувати добрива можна на всіх без винятку видах грунтів. При цьому, найкращим чином сульфат магнію себе проявляє на легких піщаних ґрунтах.

Підвищена кислотність грунту може перешкоджати засвоєнню магнію прикореневим методом підгодівлі, тому рекомендується знизити рівень кислотності. Щоб знизити кислотність, восени при перекопуванні грунту в нього додається зола і доломітове борошно.

Які норми внесення для городніх культур?

Розглянемо норми внесення для таких городніх культур, як огірки, томати і гарбуз. Ці овочі мають гостру потребу в магнії, а при його дефіциті швидко жовтіють, рослини втрачають листя. Дефіцит магнію також призводить до того, що плоди виростають дрібні, а у огірків відбувається деформація плода.

Щоб провести основну вам буде потрібно 10 грамів добрива з розрахунку на 1 м. Кв. Прикоренева підгодівля вимагає 30 г сухого добрива на 10 літрів води. Щоб розуміти масштаб: для одного кореня досить 1 літра. Якщо ви обробляєте листя, то виходьте з розрахунку, що знадобиться 1,5% розчин.

Прикоренева підгодівля повинна здійснюватися два рази: при початковому етапі формування бутонів і через 2 тижні.

Що стосується позакореневого підживлення, то її потрібно проводити раз на два або три тижні. Стартом підгодівлі вважається початок бутонізації рослини.

Для моркви, буряка і капусти, показання трохи відрізняються. Ці культури також чутливі до нестачі магнію. У разі дефіциту елемента, листа рослин змінюють колір, покриваються кольоровими плямами. Капуста виростає дрібної або взагалі відсутня формування качана.

Перед обробкою грунту вноситься 15 г речовини на 1 кв. м. Прикоренева підгодівля вимагає 35 г речовини на 10 літрів. Для обприскування необхідно розвести в 10 літрах води 20 г кристалів.

Прикоренева підгодівля повинна здійснюватися вже після того, як сформується повноцінний лист. Після цього слід повторити процедуру через 2-3 тижні. Позакореневе підживлення в даному випадку актуальне тільки при явному дефіциті магнію. Проводити її потрібно до моменту зникнення симптомів. Інтенсивність підгодівлі позакореневого — 1 раз в 2-3 тижні.

Коли магнію не вистачає картоплі, рослина уповільнює зростання, а нижні листки починають активно жовтіти. При посадці картоплі рекомендується вносити не менше 20 г сульфату магнію з розрахунку на 1 кв. м. Прикоренева підгодівля вимагає розчин, концентрація якого становить не більше 5%. Позакореневе вимагає розчин з концентрацією не більше 2%.

Прикоренева підгодівля здійснюється в фазі найбільш інтенсивного росту культури. Якщо з’явилися симптоми нестачі елементу, то воно повторно вноситься через 2 тижні.

Звідки отримують магній для добрив?

Магній не є дефіцитним елементів в природі, основними його джерелами є:

  • Магнезит — близько 30%;
  • Брусит — близько 42%;
  • Кізерит — близько 18%;
  • Доломіт — близько 13%;
  • Епсоміт — близько 10%;
  • Бішофіт — близько 12%.

Найменше магнію міститься в морській воді, всього 0,13%.

Використання сульфату магнію виправдане в більшості випадків, особливо, коли рослина відчуває гострий дефіцит мінералу. Ви можете підібрати оптимальний склад добрива, щоб підвищити врожайність плодових культур і поліпшити зовнішній вигляд декоративних рослин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Сульфат магнію: застосування добрива для рослин та склад

Добрива з вмістом магнію застосовуються в сільському господарстві для підживлення рослин магнієм та сіркою. Розглянемо склад та властивості добрива сульфат магнію, гідності та недоліки, як використовувати для кореневого та прикореневого внесення, як застосовувати на городних культурах, деревах, чагарниках, квітах, хвойних. Чи можна поєднувати з іншими пестицидами, як зберігати, ніж замінити.

Що це таке?

Сульфат магнію водний – складне добриво. Застосовується як засіб для основного внесення разом з добривами з азотом та фосфором при підготовці ґрунту, для сезонних підживлень (кореневе та некореневе внесення).Збільшує вміст у ґрунті 2 елементів – магнію та сірки, у землі вони стають доступними для рослин та легко засвоюються.

Добриво використовують на нейтральних і слабокислих грунтах з нестачею магнію, а також на дерново-підзолистих супесях. Рослини, особливо врожайні, мають постійну потребу в цьому елементі.

Склад та властивості

Гранульоване

Випускається сульфат магнію в гранулах для внесення в ґрунт при обробці та протягом сезону. Має середню відстежуваність. Усуває магнієве голодування, підвищує врожайність, покращує якість продукції овочів та плодів, насіння, у них стає більше білка. Насіння швидше проростає і сходить, рослини стають стійкішими до грибків і вирощування в несприятливих умовах.

Добриво не шкодить рослинам, залишившись у ґрунті, не накопичується в ньому, не погіршує стан ґрунту.

Кристалічний

Випускається у вигляді кристалічного порошку. Має хорошу розчинність, сипкість. Має ті ж властивості та вплив на рослини, але через невеликий розмір кристалів може застосовуватися для приготування розчину для підгодовування по листку.

Переваги та недоліки

Сульфат магнію має такі переваги:

  • поставляє в ґрунт елементи у легкодоступній формі;
  • використовується під усі культури;
  • годиться для основного внесення та регулярних підживлень протягом сезону вирощування;
  • застосовується для швидкого регулювання кількості магнію в ґрунті;
  • робить інтенсивніше забарвлення плодів.

Недоліки добрива: дратує шкіру і стає причиною її захворювань.

Ознаки нестачі та надлишку

Магній бере участь у фотосинтезі, тому що він є у складі хлорофілу. Активує ферментні процеси, покращує використання рослинами фосфору та заліза.

При дефіциті надходження цього елемента рослини самі переміщують його з нижнього листя до молодого. Тому визначити нестачу можна на вигляд старого листя: вони жовтіють або біліють між жилками (хлороз), зеленими залишаються тільки жилки. Згодом хлорозні ділянки некротизуються, краї засихають.

Якщо гостра нестача, можна побачити «мармурову» плямистість, пожовтіння і скручування пластинок навіть на молодому листі.

При надлишку сірчанокислого магнію у рослин відмирають коріння, темніють листя, іноді скручуються нові листочки або ростуть меншого розміру, ніж зазвичай.Надлишковий вміст елемента негативно позначається на поглинанні рослинами калію та кальцію, що призводить і до їх нестачі.

Інструкція із застосування

Дозування, витрати та способи застосування для різних культур будуть різними. Це залежить від потреб самих рослин і того, скільки елемента міститься в ґрунті.

Прикоренева

Навесні чи восени гранульоване добриво поступово вносять у грунт, розподіляють у ньому і заглиблюють перекопуванням. У цьому випадку температура ґрунту майже не має значення, можна застосовувати по мерзлій та відтала землі. Вологість ґрунту значення не має, але якщо він надто сухий, рекомендується провести полив для зволоження.

При висадженні овочевої розсади рекомендується вносити гранули в лунку разом із азотним добривом. Для поливу протягом сезону найкраще використовувати для рослин кристалічний порошок.Його розчиняють у воді та поливають, діє розчин швидше. Температура води повинна бути не нижче 20 ˚С.

Позакоренева

Розчином сульфату магнію можна обприскувати рослини по листю, підживлення особливо необхідне при посусі та для швидкого зростання зеленої маси. При використанні для обприскування сечовини речовина, змішана з нею в одному розчині, зменшує ймовірність появи опіків.

Культури для городу

Норма застосування сухих гранул сульфату магнію (в м. на кв. м) для овочевих культур:

Для приготування розчину потрібно використовувати 30-35 г на 10 л. Поливають 2 рази. Обприскують рідиною з 15 г на 10 л.

Плодові дерева

Дозування під плодові більше, ніж під овочі.на кожен кв. м. вносять по 30 г, розподіляють по поверхні та закладають у ґрунт. Гранули або порошок вносять у пріствольну зону на ширину проекції крони. Для поливу роблять розчин з дозуванням 25 г. Витрата на молоде дерево 5 л, доросле – 10 л.

Хвойні дерева

На хвойниках дефіцит магнію проявляється пожовтінням хвої, потім вона набуває помаранчевого і червонувато-синього кольору. Спочатку зміна забарвлення охоплює стару хвою, потім молоду.

Добрива вносять при посадці саджанця або в період активного зростання, по 30-50 г на кв. м. Після внесення хвойники поливають чистою водою. Можна також обприскувати хвою розчином з 20 г препарату на 10 л води.

Чагарники

Спосіб застосування сульфату магнію під ягідні чагарники той же, що й для дерев. Але дозування менше – 20-25 г на кв. м. та 15 г на 10 л. Витрата – 2-3 л рідини на кущ.

Квіти

Дозування для приготування підживлювального розчину для кімнатних квітів та зростаючих у саду – 5 г на 10 л. Витрата – 1-1,5 л на кожну рослину.

Заходи безпеки

Токсичність у речовини низька, але вона має подразнюючу дію на шкіру. Тому працювати з ним необхідно обов’язково в рукавичках, окулярах та респіраторі. Засоби захисту не знімати, доки триває робота. Намагатися, щоб розчин чи порошок не потрапляли на шкіру. Якщо так сталося, відразу змити водою.

При можливому отруєнні добривом потрібно провести промивання шлунка: випити таблетки медичного вугілля, запитати не менше ніж 1 л води та через 15-20 хв. викликати блювоту.

Сумісність з іншими засобами

Сульфат магнію відмінно взаємодіє з іншими добривами, тому його нерідко включають у загальні підживлювальні суміші.При складанні сумішей потрібно враховувати, що надмірний вміст магнію тягне засвоюваність калію, тому його потрібно суворо дозувати. І навпаки, калій, азот і кальцій при перевищенні норми негативно впливають на засвоюваність магнію, що також потрібно мати на увазі при розрахунку дозування.

Як правильно зберігати

При правильному зберіганні термін придатності добрива, як стверджує виробник, не обмежений. Тобто ним можна користуватися, доки воно не закінчиться. Зберігати порошок або гранули в упаковках, що не промокаються, від виробника. Не допускати присутності вологи у приміщенні, де міститься препарат. Для цього воно має провітрюватися, а взимку опалюватись. Обмежити доступ до засобу дітей та тварин. Не складати поряд із сульфатом різні продукти харчування, корми тварин, ліки, побутову хімію. Дозволяється зберігати поруч будь-які добрива та пестициди.

Добриво, розведене з водою, зберігати всього 1 день. Так як воно втрачає властивості та користь, готувати об’єм розчину потрібно в такій кількості, щоб він не залишався наступного дня.

Чим можна замінити

Магнієві добрива поділяються на розчинні у воді та нерозчинні. Нерозчинні – це перемелені породи та мінерали, такі як магнезит, дуніт, доломіт, серпентиніт та інші. Магній виділяється у ґрунт, коли добрива вносять у кислий ґрунт, і добрива взаємодіють із ним. Розчинні магнієві добрива – це природні солі та їх похідні при переробці: каїніт, епсоміт, карналіт.

Це, в основному, прості магнієві добрива, але є і складні, у складі яких, крім магнію, є й інший поживний елемент:

  • азот – селітра доломіт-аміачна, амошеніт;
  • фосфор – магнієвий фосфат;
  • калій – калімагнезія, карналіт, полігаліт;
  • бор – магнію борат;
  • азот та фосфор – магній-амонійфосфат.

На основі вапна – вапняки доломітизовані та їх перероблені продукти, доломіт. Всі добрива мають різний склад, призначення, дозування, але можуть бути замінниками магнію сульфату для застосування на полях і присадибних ділянках.

Сульфат магнію – агропрепарат з високим вмістом магнію та сірки. Обидва елементи необхідні рослинам у певних кількостях. Особливо ефективно добриво на кислих ґрунтах, де спостерігається хронічний дефіцит елемента, але його допустимо застосовувати і на ґрунтах інших типів.

Застосування речовини в агросекторі дозволяє екстрено вирішити проблему нестачі магнію в ґрунті або доставляти її рослинам дозовано протягом сезону. Результати внесення препарату такі: у плодах, зерні, ягодах, коренеплодах, овочах збільшується відсоток сухої речовини, протеїнів, відзначається поліпшення якості плодів та насіння, подовжується термін їхнього зимового зберігання. Відбувається посилення стійкості культур усіх видів до негативних умов проростання, патогенів та грибків, підвищується морозостійкість, рослини легше переносять морози, рідше вимерзають.

Рекомендуємо

Циркон для рослин: інструкція із застосування та склад добрива, як розводити

Можливості «Циркона» для стмуляції рослин, особливості та склад, як діє, інструкція із застосування. Спільне використання з агрозасобами, як зберігати, аніж замінювати.

Сульфат калію: інструкція із застосування та склад сірчанокислого добрива, дозування

Використання сульфату калію, сухе та рідке внесення, застосування на різних за типом ґрунтах, некореневе внесення. Сумісність з іншими агрозасобами, зберігання, аналоги.

Нітрат магнію: формула та дія селітри, інструкція щодо застосування добрива

Формула, склад та властивості нітрату магнію, для чого необхідний, принцип дії, симптоми нестачі мікроелемента, використання, безпека, терміни та правила зберігання.